Uskrsno bdijenje u svetoj noći

Na noć bdijenja Gospodinu, 19. travnja 2014., vjernici Knina okupili su se u Gospinoj crkvi, gdje su sa svojim svećenicima slavili uskrsnuće Isusa Krista. Uskrsno bdijenje je predvodio fra Marko Duran, župnik i dekan. Prvi dio bdijenja bila je Služba svjetla. Sva svjetla u crkvi su bila ugašena, a svećenici su s poslužnicima izišli ispred crkve, gdje je bila zapaljena vatra. Tu je fra Marko blagoslovio oganj i pripalio uskrsnu svijeću. U ophodu su krenuli u crkvu. Došavši ispred oltara, predvoditelj slavlja treći put je zapjevao "Svjetlo Kristovo" te je ispjevao Hvalospjev uskrsnoj svijeći. U drugom dijelu bdijenja, naviještena su čitanja iz Svetoga pisma. U Krsnoj službi fra Marko je blagoslovio vodu i poškropio njome okupljene vjernike. Nakon sveopće molitve vjernika, uslijedila je Euharistijska služba, a koncelebrirali su fra Ivan Lukač i fra Šimun Markulin. Na kraju misnog slavlja, o. gvardijan čestitao je Uskrs svim vjernicima Knina te blagoslovio uskrsna jela. Bilo je 907 vjernika.