Sveto vazmeno trodnevlje u Kninu

USKRSNO BDIJENJE U SVETOJ NOĆI - 4. travnja 2015.

Na noć bdijenja Gospodinu vjernici Knina okupili su se u Gospinoj crkvi, gdje su sa svojim svećenicima slavili uskrsnuće Isusa Krista. Uskrsno bdijenje je predvodio fra Marko Duran, župnik i dekan.
Prvi dio bdijenja bila je Služba svjetla. Sva svjetla u crkvi su bila ugašena, a svećenici su s poslužnicima izišli ispred crkve, gdje je bila zapaljena vatra. Tu je fra Marko blagoslovio oganj i pripalio uskrsnu svijeću. U ophodu su krenuli u crkvu. Došavši ispred oltara, predvoditelj slavlja treći put je zapjevao "Svjetlo Kristovo" te je ispjevao Hvalospjev uskrsnoj svijeći.
U drugom dijelu bdijenja, naviještena su čitanja iz Svetoga pisma. U Krsnoj službi fra Marko je blagoslovio vodu i poškropio njome okupljene vjernike.
Nakon sveopće molitve vjernika, uslijedila je Euharistijska služba, a koncelebrirali su fra Ivan Lukač i fra Ivan Šimunac.
Na kraju misnog slavlja, o. gvardijan čestitao je Uskrs svim vjernicima Knina te blagoslovio uskrsna jela. Bilo je oko 900 vjernika.

OBREDI VELIKOG PETKA - 3. travnja 2015.

Od crkve Sv. Ante Padovanskog do Gospine crkve pobožnost križnog puta ulicama grada Knina predvodio je fra Ivan Lukač.
Glumci iz "Muke" nosili su križ u pratnji Žudija. Obrede Velikog petka 3. travnja 2015. u Gospinoj crkvi predvodio je fra Ivan Lukač. Na početku su se svećenici u tišini prostrli pred oltarom.
Nakon pjevane "Muke Gospodina našega Isusa Krista po Ivanu", koji je pjevao gvardijan fra Marko Duran. Bilo je klanjanje križu te sveta pričest. Oko 800 vjernika razišlo se u tišini.
U obredima su sudjelovali župni vikari fra Bože Ančić i fra Ivan Šimunac.

VELIKI ČETVRTAK - 2. travnja 2015.

Misom večere Gospodnje započelo je sveto vazmeno trodnevlje. Euharistijskim slavljam u Gospinoj crkvi predsjedao je fra Ivan Šimunac, a koncelebrirali su fra Marko Duran i fra Ivan Lukač.
Poslije propovijedi, u kojoj je fra Ivan razložio najveća otajstva što se obnavljaju ovom misom, naime, ustanova svete Euharistije, svećeničkog reda i Gospodnje zapovijedi o bratskoj ljubavi, bilo je pranje nogu. Apostoli su bili glumci iz "Muke Gospodina našega Isusa Krista".
Nakon Popričesne molitve svećenici su prenijeli Svetotajstvo do mjesta pohrane te su se neko vrijeme klanjali u tišini. Nakon što je oltar ogoljen, započelo je pjevanje "Muke". Za to vrijeme izmjenjivala se straža žudija.

• Listopadska pobožnost
      • Listopadsku pobožnost molimo pola sata prije večernje svete mise u 18:00 sati.
    • Ponedjeljak, 16. listopada 2017.
      Župni vjeronauk za prvopričesnike u dvorani samostana sv. Ante:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h i 16.00 h poslijepodne
      • 19:00 h - u dvorani samostana sv. Ante susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
    • Srijeda, 18. listopada 2017. - blagdan je sv. Luke, evanđelista
    • Petak, 20. listopada 2017.
      Župni vjeronauk za krizmanike u dvorani Gospine crkve:
      - 10:00 h prijepodne
      - 15:00 h poslijepodne
    • Subota, 21. listopada 2017.
      • 10.00 h - susret ministranata u Gospinoj crkvi.
      • 11:00 h - probe dječjeg zbora u Gospinoj crkvi.
      • U Gospinoj crkvi održat će se susret zajedničke formacije članova Katoličke karizmatske Obnove u Duhu Svetome. Nakana susreta: MOLITVA ZA DOMOVINU I OBITELJI

• 40 dana za život - Od 26. rujna do 5. studenoga 2017.
      • Jesenska kampanja molitvene incijative 40 dana za život počela je 26. rujna i traje do 5. studenog u Kninu. Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 6 do 18 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
    • Zaručnički tečaj - Od 16. do 20. listopada 2017.
      • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu koji će se održavati u samostanskoj dvorani.
      Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20:00 sati.
      Prijavit se možete svećeniku poslije svete mise ili na prvi dan predavanja.
      Sudjelovanje je obavezno, stoga uredite svoje obveze tako da možete pratiti sva predavanja.
    • Repeticije
      • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu.
      Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.

CARITAS