Sveto vazmeno trodnevlje u Kninu

USKRSNO BDIJENJE U SVETOJ NOĆI - 4. travnja 2015.

Na noć bdijenja Gospodinu vjernici Knina okupili su se u Gospinoj crkvi, gdje su sa svojim svećenicima slavili uskrsnuće Isusa Krista. Uskrsno bdijenje je predvodio fra Marko Duran, župnik i dekan.
Prvi dio bdijenja bila je Služba svjetla. Sva svjetla u crkvi su bila ugašena, a svećenici su s poslužnicima izišli ispred crkve, gdje je bila zapaljena vatra. Tu je fra Marko blagoslovio oganj i pripalio uskrsnu svijeću. U ophodu su krenuli u crkvu. Došavši ispred oltara, predvoditelj slavlja treći put je zapjevao "Svjetlo Kristovo" te je ispjevao Hvalospjev uskrsnoj svijeći.
U drugom dijelu bdijenja, naviještena su čitanja iz Svetoga pisma. U Krsnoj službi fra Marko je blagoslovio vodu i poškropio njome okupljene vjernike.
Nakon sveopće molitve vjernika, uslijedila je Euharistijska služba, a koncelebrirali su fra Ivan Lukač i fra Ivan Šimunac.
Na kraju misnog slavlja, o. gvardijan čestitao je Uskrs svim vjernicima Knina te blagoslovio uskrsna jela. Bilo je oko 900 vjernika.

OBREDI VELIKOG PETKA - 3. travnja 2015.

Od crkve Sv. Ante Padovanskog do Gospine crkve pobožnost križnog puta ulicama grada Knina predvodio je fra Ivan Lukač.
Glumci iz "Muke" nosili su križ u pratnji Žudija. Obrede Velikog petka 3. travnja 2015. u Gospinoj crkvi predvodio je fra Ivan Lukač. Na početku su se svećenici u tišini prostrli pred oltarom.
Nakon pjevane "Muke Gospodina našega Isusa Krista po Ivanu", koji je pjevao gvardijan fra Marko Duran. Bilo je klanjanje križu te sveta pričest. Oko 800 vjernika razišlo se u tišini.
U obredima su sudjelovali župni vikari fra Bože Ančić i fra Ivan Šimunac.

VELIKI ČETVRTAK - 2. travnja 2015.

Misom večere Gospodnje započelo je sveto vazmeno trodnevlje. Euharistijskim slavljam u Gospinoj crkvi predsjedao je fra Ivan Šimunac, a koncelebrirali su fra Marko Duran i fra Ivan Lukač.
Poslije propovijedi, u kojoj je fra Ivan razložio najveća otajstva što se obnavljaju ovom misom, naime, ustanova svete Euharistije, svećeničkog reda i Gospodnje zapovijedi o bratskoj ljubavi, bilo je pranje nogu. Apostoli su bili glumci iz "Muke Gospodina našega Isusa Krista".
Nakon Popričesne molitve svećenici su prenijeli Svetotajstvo do mjesta pohrane te su se neko vrijeme klanjali u tišini. Nakon što je oltar ogoljen, započelo je pjevanje "Muke". Za to vrijeme izmjenjivala se straža žudija.

• Nedjelja, 2. prosinca 2018.
    • 17 h - u Gospinoj crkvi započinje adventska duhovna obnova za našu župu i traje do srijede, 5. prosinca. Voditelj je fra Josip Repeša
  • Ponedjeljak, 3. prosinca 2018.
    • 6 h - od danas mise zornice su u Gospinoj crkvi
    • 19,30 h - u dvorani samostana susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
  • Subota, 8. prosinca 2018.- svetkovina Bezgrješno Začeće Blažene Djevice Marije
    • 6, 9,30 i 18 h - svete mise u Gospinoj crkvi
    • 11 h - pjevanje za dječji zbor. Potaknite djecu da se uključe u zbor

• Blagoslov obitelji
    • U ponedjeljak, 3. prosinca, započinje blagoslov obitelji. Pozivamo sve one koji su promjenili adresu boravka da nam na vrijeme dostave točne podatke, to možete učiniti iza misa ili u župnom uredu. Ulice i brojevi za blagoslov bit će objavljivani na župnoj internet-stranici, Radiju Knin u 8.45 sati i misama zornicama za taj dan.
  • Duhovni probram u Adventu
    • Najavljujemo bogati duhovni program u adventu koji će se održavati u Gospinoj crkvi svake adventske subote, o svemu možete više vidjeti na plakatima na ulazu u crkvu.
  • Vjeronauk za prvopričesnike i krizmanike
    • Kroz vrijeme Došašća kao i za vrijeme božićnih praznika nema susreta prvopričesnika i krizmanika.
  • Kateheze za mlade i odrasle
    • Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta održavaju se utorkom i petkom u dvorani Gospine crkve poslije večernje svete mise. Dođite i poslušajte!
  • Katolički kalendari za 2019.
    • U župnom uredu i/li sakristiji možete kupiti katoličke kalendare za 2019. godinu.
  • Repeticija iz razredne nastave
    • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz razredne nastave, hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu sv. Ante. Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.
  • Likovne radionice za djecu i odrasle
    • Kninski franjevci organiziraju besplatno likovne radionice za djecu i odrasle svake srijede u dvorani Gospine crkve. Radionice se održavaju srijedom u 16 h za odrasle i u 17,30 h za djecu.

CARITAS