Sveto vazmeno trodnevlje u Kninu

USKRSNO BDIJENJE U SVETOJ NOĆI - 4. travnja 2015.

Na noć bdijenja Gospodinu vjernici Knina okupili su se u Gospinoj crkvi, gdje su sa svojim svećenicima slavili uskrsnuće Isusa Krista. Uskrsno bdijenje je predvodio fra Marko Duran, župnik i dekan.
Prvi dio bdijenja bila je Služba svjetla. Sva svjetla u crkvi su bila ugašena, a svećenici su s poslužnicima izišli ispred crkve, gdje je bila zapaljena vatra. Tu je fra Marko blagoslovio oganj i pripalio uskrsnu svijeću. U ophodu su krenuli u crkvu. Došavši ispred oltara, predvoditelj slavlja treći put je zapjevao "Svjetlo Kristovo" te je ispjevao Hvalospjev uskrsnoj svijeći.
U drugom dijelu bdijenja, naviještena su čitanja iz Svetoga pisma. U Krsnoj službi fra Marko je blagoslovio vodu i poškropio njome okupljene vjernike.
Nakon sveopće molitve vjernika, uslijedila je Euharistijska služba, a koncelebrirali su fra Ivan Lukač i fra Ivan Šimunac.
Na kraju misnog slavlja, o. gvardijan čestitao je Uskrs svim vjernicima Knina te blagoslovio uskrsna jela. Bilo je oko 900 vjernika.

OBREDI VELIKOG PETKA - 3. travnja 2015.

Od crkve Sv. Ante Padovanskog do Gospine crkve pobožnost križnog puta ulicama grada Knina predvodio je fra Ivan Lukač.
Glumci iz "Muke" nosili su križ u pratnji Žudija. Obrede Velikog petka 3. travnja 2015. u Gospinoj crkvi predvodio je fra Ivan Lukač. Na početku su se svećenici u tišini prostrli pred oltarom.
Nakon pjevane "Muke Gospodina našega Isusa Krista po Ivanu", koji je pjevao gvardijan fra Marko Duran. Bilo je klanjanje križu te sveta pričest. Oko 800 vjernika razišlo se u tišini.
U obredima su sudjelovali župni vikari fra Bože Ančić i fra Ivan Šimunac.

VELIKI ČETVRTAK - 2. travnja 2015.

Misom večere Gospodnje započelo je sveto vazmeno trodnevlje. Euharistijskim slavljam u Gospinoj crkvi predsjedao je fra Ivan Šimunac, a koncelebrirali su fra Marko Duran i fra Ivan Lukač.
Poslije propovijedi, u kojoj je fra Ivan razložio najveća otajstva što se obnavljaju ovom misom, naime, ustanova svete Euharistije, svećeničkog reda i Gospodnje zapovijedi o bratskoj ljubavi, bilo je pranje nogu. Apostoli su bili glumci iz "Muke Gospodina našega Isusa Krista".
Nakon Popričesne molitve svećenici su prenijeli Svetotajstvo do mjesta pohrane te su se neko vrijeme klanjali u tišini. Nakon što je oltar ogoljen, započelo je pjevanje "Muke". Za to vrijeme izmjenjivala se straža žudija.

Obavijesti

• Ponedjeljak, 25. ožujka 2019.- svetkovina je Navještenja Gospodinova - Blagovijest
    • Svete mise su:
    - 7 h u crkvi sv. Ante
    - u 9,30 i 18 h u Gospinoj crkvi
    • 19,30 h u Gosponij crkvi susret je glumaca "Muke"
  • Utorak, 26. ožujka 2019.
    • 18 h u Gospinoj crkvi, poslije mise pobožnost "Trinaest utoraka sv. Anti"
  • Četvrtak, 28. ožujka 2019.
    • Četvrtkom je Euharistijsko klanjanje iza večernje svete mise, posebno ga preporučamo u Korizmi
  • Petak, 29. ožujka 2019. - Četvrti korizmeni petak
    • 17,15 h - pobožnost križnog puta, a poslije misa u Gospinoj crkvi
  • Subota, 30. ožujka 2019.
    • 10 h - susret ministranata u samostanskoj dvorani
    • 11 h - u Gospinoj crkvi je pjevanje za dječiji zbor
    • 19 h - u općinskoj vjećnici u Kistanjama upriličit će se predstavljanje knjige o bl. Alojziju Stepincu „Viktor, kardinalova pobjeda“, autora Marlona Macanovića.

• 31. ožujka 2019.- Večernje svete mise
    • Od nedjelje, 31. ožujka 2019. večernje svete mise slavimo u 19 sati
  • 6. ožujka do 14. travnja 2019.- „40 dana za život“
    • Korizmena kampanja molitvene incijative „40 dana za život“ počinje 6. ožujka i traje do 14. travnja u Kninu. Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 8 do 15 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
  • 6. do 10. svibnja 2019.- Zaručnički tečaj
    • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu od 6. do 10. svibnja 2019., a koji će se održavati u samostanskoj dvorani. Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20 h
  • Hrvatska katolička mreža
    • Počela je s radom Hrvatska katolička mreža, vjerski portal koji možete pratiti na stranici www.hkm.hr