Molitvena zajednica Krvi Kristove

„Dođite k meni svi koji ste izmoreni i opterećeni i ja ću vas odmoriti.“
(Mt 11,28)

Zajednica Krvi Kristove (ZKK) je duhovna obitelj koja njegujući duhovnost Krvi Kristove otkriva i štuje ljubav Božju koja se očitovala u prolijevanju Krvi Kristove radi spasenja svakoga čovjeka. Nastala je na temeljima pobožnosti i duhovnosti Krvi Kristove koja se proširila početkom 19. stoljeća zaslugom svetog misionara Krvi Kristove Gašpara Del Bufala.

„Gdje su dvojica ili trojica sabrana u moje ime, tu sam i ja među njima.“ (Mt 18,20)

Član Zajednice Krvi Kristove može biti svaki vjernik koji želi produbiti vjeru krštenja živeći duhovnost Krvi Kristove.

Molitvena zajednica Krvi Kristove iz Knina, osnovana je 28. listopada 2013., na dan svetog Jude Tadeja, kojega uzimaju za svoga zaštitinika. Molitvena okupljanja članova održavaju se u Gospinoj crkvi (Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta) svakog utorka, sat i pol vremena prije večernje svete mise.

„Ovo činite meni na spomen.“ (Lk 22, 19)

Potpuni oprosti za članove Zajednice:
• na dan učlanjenja
• 04.02. na blagdan sv. Marije de Mattias
• 29.04. na blagdan sv. Katarine Sijenske
• 24.05. na blagdan Majke i Kraljice Predragocjene Krvi
• 01.07. na blagdan Predragocjene Krvi
• 15.09. na blagdan Sedam žalosti BDM
• 21.10. na blagdan sv. Gašpara del Bufalo
• 03.12. na blagdan sv. Franje Ksaverskog

Krug vječnih svetih misa

Ponekad nemamo priliku da u vlastitoj župi dobijemo osobnu misnu nakanu, Misionari Krvi Kristove stoga su ustanovili Krug vječnih svetih misa. On se temelji na tome da Misionari svake godine u različitim mjestima na svijetu slave četiri tisuće (4,000) svetih misa na nakanu upisanih u Krug. Čine to iz zahvalnosti za priloge u misijske svrhe.

“Ako je tako slatka stvar truditi se za Boga, što će tek biti radovati se s Njime.“ Sv. Gašpar del Bufalo

• Nedjelja, 2. prosinca 2018.
    • 17 h - u Gospinoj crkvi započinje adventska duhovna obnova za našu župu i traje do srijede, 5. prosinca. Voditelj je fra Josip Repeša
  • Ponedjeljak, 3. prosinca 2018.
    • 6 h - od danas mise zornice su u Gospinoj crkvi
    • 19,30 h - u dvorani samostana susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
  • Subota, 8. prosinca 2018.- svetkovina Bezgrješno Začeće Blažene Djevice Marije
    • 6, 9,30 i 18 h - svete mise u Gospinoj crkvi
    • 11 h - pjevanje za dječji zbor. Potaknite djecu da se uključe u zbor

• Blagoslov obitelji
    • U ponedjeljak, 3. prosinca, započinje blagoslov obitelji. Pozivamo sve one koji su promjenili adresu boravka da nam na vrijeme dostave točne podatke, to možete učiniti iza misa ili u župnom uredu. Ulice i brojevi za blagoslov bit će objavljivani na župnoj internet-stranici, Radiju Knin u 8.45 sati i misama zornicama za taj dan.
  • Duhovni probram u Adventu
    • Najavljujemo bogati duhovni program u adventu koji će se održavati u Gospinoj crkvi svake adventske subote, o svemu možete više vidjeti na plakatima na ulazu u crkvu.
  • Vjeronauk za prvopričesnike i krizmanike
    • Kroz vrijeme Došašća kao i za vrijeme božićnih praznika nema susreta prvopričesnika i krizmanika.
  • Kateheze za mlade i odrasle
    • Kateheze za mlade i odrasle Neokatekumenskog puta održavaju se utorkom i petkom u dvorani Gospine crkve poslije večernje svete mise. Dođite i poslušajte!
  • Katolički kalendari za 2019.
    • U župnom uredu i/li sakristiji možete kupiti katoličke kalendare za 2019. godinu.
  • Repeticija iz razredne nastave
    • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz razredne nastave, hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu sv. Ante. Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.
  • Likovne radionice za djecu i odrasle
    • Kninski franjevci organiziraju besplatno likovne radionice za djecu i odrasle svake srijede u dvorani Gospine crkve. Radionice se održavaju srijedom u 16 h za odrasle i u 17,30 h za djecu.

CARITAS