Molitvena zajednica Krvi Kristove

„Dođite k meni svi koji ste izmoreni i opterećeni i ja ću vas odmoriti.“
(Mt 11,28)

Zajednica Krvi Kristove (ZKK) je duhovna obitelj koja njegujući duhovnost Krvi Kristove otkriva i štuje ljubav Božju koja se očitovala u prolijevanju Krvi Kristove radi spasenja svakoga čovjeka. Nastala je na temeljima pobožnosti i duhovnosti Krvi Kristove koja se proširila početkom 19. stoljeća zaslugom svetog misionara Krvi Kristove Gašpara Del Bufala.

„Gdje su dvojica ili trojica sabrana u moje ime, tu sam i ja među njima.“ (Mt 18,20)

Član Zajednice Krvi Kristove može biti svaki vjernik koji želi produbiti vjeru krštenja živeći duhovnost Krvi Kristove.

Molitvena zajednica Krvi Kristove iz Knina, osnovana je 28. listopada 2013., na dan svetog Jude Tadeja, kojega uzimaju za svoga zaštitinika. Molitvena okupljanja članova održavaju se u Gospinoj crkvi (Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta) svakog utorka, sat i pol vremena prije večernje svete mise.

„Ovo činite meni na spomen.“ (Lk 22, 19)

Potpuni oprosti za članove Zajednice:
• na dan učlanjenja
• 04.02. na blagdan sv. Marije de Mattias
• 29.04. na blagdan sv. Katarine Sijenske
• 24.05. na blagdan Majke i Kraljice Predragocjene Krvi
• 01.07. na blagdan Predragocjene Krvi
• 15.09. na blagdan Sedam žalosti BDM
• 21.10. na blagdan sv. Gašpara del Bufalo
• 03.12. na blagdan sv. Franje Ksaverskog

Krug vječnih svetih misa

Ponekad nemamo priliku da u vlastitoj župi dobijemo osobnu misnu nakanu, Misionari Krvi Kristove stoga su ustanovili Krug vječnih svetih misa. On se temelji na tome da Misionari svake godine u različitim mjestima na svijetu slave četiri tisuće (4,000) svetih misa na nakanu upisanih u Krug. Čine to iz zahvalnosti za priloge u misijske svrhe.

“Ako je tako slatka stvar truditi se za Boga, što će tek biti radovati se s Njime.“ Sv. Gašpar del Bufalo

Obavijesti

• Ponedjeljak, 25. ožujka 2019.- svetkovina je Navještenja Gospodinova - Blagovijest
    • Svete mise su:
    - 7 h u crkvi sv. Ante
    - u 9,30 i 18 h u Gospinoj crkvi
    • 19,30 h u Gosponij crkvi susret je glumaca "Muke"
  • Utorak, 26. ožujka 2019.
    • 18 h u Gospinoj crkvi, poslije mise pobožnost "Trinaest utoraka sv. Anti"
  • Četvrtak, 28. ožujka 2019.
    • Četvrtkom je Euharistijsko klanjanje iza večernje svete mise, posebno ga preporučamo u Korizmi
  • Petak, 29. ožujka 2019. - Četvrti korizmeni petak
    • 17,15 h - pobožnost križnog puta, a poslije misa u Gospinoj crkvi
  • Subota, 30. ožujka 2019.
    • 10 h - susret ministranata u samostanskoj dvorani
    • 11 h - u Gospinoj crkvi je pjevanje za dječiji zbor
    • 19 h - u općinskoj vjećnici u Kistanjama upriličit će se predstavljanje knjige o bl. Alojziju Stepincu „Viktor, kardinalova pobjeda“, autora Marlona Macanovića.

• 31. ožujka 2019.- Večernje svete mise
    • Od nedjelje, 31. ožujka 2019. večernje svete mise slavimo u 19 sati
  • 6. ožujka do 14. travnja 2019.- „40 dana za život“
    • Korizmena kampanja molitvene incijative „40 dana za život“ počinje 6. ožujka i traje do 14. travnja u Kninu. Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 8 do 15 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
  • 6. do 10. svibnja 2019.- Zaručnički tečaj
    • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu od 6. do 10. svibnja 2019., a koji će se održavati u samostanskoj dvorani. Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20 h
  • Hrvatska katolička mreža
    • Počela je s radom Hrvatska katolička mreža, vjerski portal koji možete pratiti na stranici www.hkm.hr