Molitvena zajednica Krvi Kristove

„Dođite k meni svi koji ste izmoreni i opterećeni i ja ću vas odmoriti.“
(Mt 11,28)

Zajednica Krvi Kristove (ZKK) je duhovna obitelj koja njegujući duhovnost Krvi Kristove otkriva i štuje ljubav Božju koja se očitovala u prolijevanju Krvi Kristove radi spasenja svakoga čovjeka. Nastala je na temeljima pobožnosti i duhovnosti Krvi Kristove koja se proširila početkom 19. stoljeća zaslugom svetog misionara Krvi Kristove Gašpara Del Bufala.

„Gdje su dvojica ili trojica sabrana u moje ime, tu sam i ja među njima.“ (Mt 18,20)

Član Zajednice Krvi Kristove može biti svaki vjernik koji želi produbiti vjeru krštenja živeći duhovnost Krvi Kristove.

Molitvena zajednica Krvi Kristove iz Knina, osnovana je 28. listopada 2013., na dan svetog Jude Tadeja, kojega uzimaju za svoga zaštitinika. Molitvena okupljanja članova održavaju se u Gospinoj crkvi (Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta) svakog utorka, sat i pol vremena prije večernje svete mise.

„Ovo činite meni na spomen.“ (Lk 22, 19)

Potpuni oprosti za članove Zajednice:
• na dan učlanjenja
• 04.02. na blagdan sv. Marije de Mattias
• 29.04. na blagdan sv. Katarine Sijenske
• 24.05. na blagdan Majke i Kraljice Predragocjene Krvi
• 01.07. na blagdan Predragocjene Krvi
• 15.09. na blagdan Sedam žalosti BDM
• 21.10. na blagdan sv. Gašpara del Bufalo
• 03.12. na blagdan sv. Franje Ksaverskog

Krug vječnih svetih misa

Ponekad nemamo priliku da u vlastitoj župi dobijemo osobnu misnu nakanu, Misionari Krvi Kristove stoga su ustanovili Krug vječnih svetih misa. On se temelji na tome da Misionari svake godine u različitim mjestima na svijetu slave četiri tisuće (4,000) svetih misa na nakanu upisanih u Krug. Čine to iz zahvalnosti za priloge u misijske svrhe.

“Ako je tako slatka stvar truditi se za Boga, što će tek biti radovati se s Njime.“ Sv. Gašpar del Bufalo

• Ponedjeljak, 15. listopada 2018.
      • 20 h - u dvorani samostan sv. Ante susret je Frame. Molimo sve srednjoškolce koji se žele priključiti Frami da dođu na susret.
    • Četvrtak, 18. listopada 2018.- blagdan je sv. Luke, evanđelista
      • Vjeronauk za prvopričesnike u Gospinoj crkvi
      - 10 h - ujutro
      - 16 h - poslijepodne
    • Petak, 19. listopada 2018.
      • Vjeronauk za krizmanike u Gospinoj crkvi
      - 10 h - ujutro
      - 15 h - poslijepodne
    • Subota, 20. listopada 2018.
      • 10 h - u Gospinoj crkvi je susret ministranata
      • 11 h - pjevanje za dječji zbor. Potaknite djecu da se uključe u zbor
      • 20 h - U dvorani Doma HV-a u sklopu inicijative „40 dana za život“ biti će prikazan dokumentarni film 40 dana za život

• Zaručnički tečaj
      • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu od 22. do 26. listopada 2018., a koji će se održavati u samostanskoj dvorani. Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20 h. Prijavit se možete svećeniku poslije svete mise ili na prvi dan predavanja. Sudjelovanje je obavezno, stoga uredite svoje obveze tako da možete pratiti sva predavanja.
    • Hodočašće u Krašić i Zagreb, 27. listopada 2018.
      • U povodu dvadesete godišnjice beatifikacije bl. Alojzija Stepinca župa organizira hodočašće u Krašić i Zagreb 27. listopada 2018. Polazak je u 5 h ispred Gospine crkve. Cijena puta je 200 kn po osobi.
    • „40 dana za život“
      • Jesenska kampanja molitvene incijative „40 dana za život“ započela je 26. rujna i traje do 4. studenog u Kninu.
      U sklopu inicijative 20. listopada biti će prikazan dokumentarni film 40 dana za život u 20 sati u dvorani Doma HV-a, a 22. listopada promotivni autobus incijative dolazi sa slikom Milosrdnog Isusa.
      Uključite se u molitve i svojom prisutnošću svaki dan od 8 do 15 sati ispred Opće bolnice "Hrvatski ponos".
    • Repeticija iz razredne nastave
      • Kninski franjevci organiziraju besplatno održavanje repeticija iz razredne nastave, hrvatskog, engleskog i matematike u samostanu sv. Ante. Repeticije se održavaju subotom u samostanskoj dvorani.
    • Likovne radionice za djecu i odrasle
      • Kninski franjevci organiziraju besplatno likovne radionice za djecu i odrasle svake srijede u dvorani Gospine crkve. Radionice se održavaju srijedom u 16 h za odrasle i u 17,30 h za djecu.
    • Povijesna postrojba kralja Dmitra Zvonimira
      • Povijesna postrojba kralja Dmitra Zvonimira vrši upise u sekcije:
      - Kazalište Pinokio - djeca do 15 godina
      - Mali vitezovi - djeca do 15 godina
      - Vitezovi kralja Zvonimira - za starije od 15 godina
      Učlaniti se možete ponedjeljkom i srijedom od 19 sati u dvorani Gospine crkve ili nedjeljom iza večernje mise.