Molitvena zajednica Krvi Kristove

„Dođite k meni svi koji ste izmoreni i opterećeni i ja ću vas odmoriti.“
(Mt 11,28)

Zajednica Krvi Kristove (ZKK) je duhovna obitelj koja njegujući duhovnost Krvi Kristove otkriva i štuje ljubav Božju koja se očitovala u prolijevanju Krvi Kristove radi spasenja svakoga čovjeka. Nastala je na temeljima pobožnosti i duhovnosti Krvi Kristove koja se proširila početkom 19. stoljeća zaslugom svetog misionara Krvi Kristove Gašpara Del Bufala.

„Gdje su dvojica ili trojica sabrana u moje ime, tu sam i ja među njima.“ (Mt 18,20)

Član Zajednice Krvi Kristove može biti svaki vjernik koji želi produbiti vjeru krštenja živeći duhovnost Krvi Kristove.

Molitvena zajednica Krvi Kristove iz Knina, osnovana je 28. listopada 2013., na dan svetog Jude Tadeja, kojega uzimaju za svoga zaštitinika. Molitvena okupljanja članova održavaju se u Gospinoj crkvi (Gospe Velikoga Hrvatskog Krsnog Zavjeta) svakog utorka, sat i pol vremena prije večernje svete mise.

„Ovo činite meni na spomen.“ (Lk 22, 19)

Potpuni oprosti za članove Zajednice:
• na dan učlanjenja
• 04.02. na blagdan sv. Marije de Mattias
• 29.04. na blagdan sv. Katarine Sijenske
• 24.05. na blagdan Majke i Kraljice Predragocjene Krvi
• 01.07. na blagdan Predragocjene Krvi
• 15.09. na blagdan Sedam žalosti BDM
• 21.10. na blagdan sv. Gašpara del Bufalo
• 03.12. na blagdan sv. Franje Ksaverskog

Krug vječnih svetih misa

Ponekad nemamo priliku da u vlastitoj župi dobijemo osobnu misnu nakanu, Misionari Krvi Kristove stoga su ustanovili Krug vječnih svetih misa. On se temelji na tome da Misionari svake godine u različitim mjestima na svijetu slave četiri tisuće (4,000) svetih misa na nakanu upisanih u Krug. Čine to iz zahvalnosti za priloge u misijske svrhe.

“Ako je tako slatka stvar truditi se za Boga, što će tek biti radovati se s Njime.“ Sv. Gašpar del Bufalo

• Ponedjeljak, 11. lipnja 2018.
      • 19 sati - Devetnica sv. Anti, zaštitniku grada i župe u Gospinoj crkvi. Predovidi fra Ivan Maletić
    • Utorak, 12. lipnja 2018.
    • Srijeda, 13. lipnja 2018. - SV. ANTE
      • 6, 7 i 8 sati – svete mise u crkvi sv. Ante
      • 9,30 sati – PROCESIJA OD CRKVE SV. ANTE DO CRKVE GOSPE VELIKOGA HRVATSKOG KRSNOG ZAVJETA
      Misa koju predvodi mons. Tomislav Rogić, šibenski biskup je nakon procesije u Gospinoj crkvi
      • 19 sati – Blagoslov djece u Gospinoj crkvi

• Ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa
      • Od nedjelje, 17. lipnja počinje ljetni raspored slavlja nedjeljnih misa:
      - 8 sati u crkvi Sv. Ante
      - 9:30 i 19 sati u Gospinoj crkvi
    • Obavijest za krizmanike
      • Od četvrtka, 14. lipnja 2018. mogu se preuzeti DVD-i i slike sa krizme u Foto studiju P2.