Molitvena zajednica Krvi Kristove

Zajednica Krvi Kristove (Knin) osnovana je 28. listopada 2013., a članovi se sastaju utorkom u 16:45 h u crkvi Sv. Ante Padovanskoga. Duhovnik kninske zajednice je fra Ivan Lukač, a animatori zajednice su Mirjana Aničić i Luči Duljaj. Zajednica je otvorenog tipa i nema određenog broja članova. Crkva Krv Kristovu naziva „rijekom milosrđa“. Želimo se uputiti na ovu rijeku sa svima onima koji su siromašni, bolesni, osamljeni, koji su u poteškoćama… da bismo im pružili pomoć, milost, svjetlo, utjehu. Pozivamo i one koji osjećaju radost i mir, da zajedno s nama slave i zahvaljuju Isusu koji nas je otkupio svojom krvlju i uveo u Očevu ljubav.

Pomozimo jedni drugima da u osobnoj i zajedničkoj molitvi otkrijemo ljepotu vjere i Očevu volju, a sve to od nas čini nove ljude. Slaveći predragocjenu Krv, želimo je sakupljati u svakoj boli na koju naiđemo, da bi je prinijeli Ocu za otkupljenje svijeta. Želimo se tako pripremati da bismo mogli dati i svoju vlastitu krv, tj. svoj život na slavu Oca i za spasenje svijeta.

Misonari Krvi Kristove

Bl. Ivan Pavao II. je izjavio: U vama susrećemo otkupljene ljude za koje je Krist prolio svoju krv. Ova krv vam govori o beskrajnoj ljubavi Oca i njegova Sina, Isusa Krista, o njegovoj ljubavi prema vama i cijelom čovječanstvu. On je za vas izvor radosti, veće radosti nego je svijet može dati, naime radost da možete ljubiti i da ste ljubljeni. Ova vam radost daje snagu odozgor koja je potrebna da započnete jedan novi život!“

Hvala i slava Isusu Kristu koji nas je otkupio svojom predragocjenom krvlju.

• Utorak, 17. travnja 2018.
      • Pobožnost „Trinaest utoraka sv. Anti“ poslije mise u 19 sati
    • Četvrtak, 19. travnja 2018.
      • 12,30 h - župni vjeronauk za sve prvopričesnike je u Gospinoj crkvi
    • Petak, 20. travnja 2018.
      • Župni vjeronauk za krizmanike je prema rasporedu
    • Subota, 21. travnja 2018.
      • 10 sati - susret je ministranata u dvorani Gospine crkve
      • 11 sati - probe su dječjeg zbora Gospinoj crkvi
      • 12 sati - roditelji prvopričesnika imaju roditeljski sastanak s fra Mariom u Gospinoj crkvi
      • 15 sati - zajednički susret je prvopričesnika i krizmanika u Gospinoj crkvi

• Zaručnički tečaj - 23. do 27. travnja 2018.
      • Kninski dekanat organizira zaručnički tečaj u Kninu od 23. do 27. travnja 2018., a koji će se održavati u samostanskoj dvorani. Predavanja se održavaju od ponedjeljka do petka s početkom u 20,00 sati.